Google+

Előzmények: a Tudásgyár-projekt — interjú Egri Zsuzsával, a Factory Aréna vezetőjével

Mi is volt a Tudásgyár-projekt, és hogyan kapcsolódik mindez a K.O.M.P. projekthez?

A Tudásgyár projektet valaki nagyon jól megfogalmazta: építő közösségeket nevel, ami igaz is volt a programunkra. Közös tervek, jó gondolatok, érdekes megvalósítások születtek a 22 hónap alatt. A K.O.M.P.-os projektet a Tudásgyár folytatásaként kezeltük, ekkor már volt minden műhelyvezetőnek kellő tapasztalata, ami ezeket a műhelyeket sikeressé tette.


Hogyan vett részt ezekben a projektekben a Factory Aréna?

A legtöbb műhelyfoglalkozás és a nyári táborok színhelye a Factory Aréna volt. A Tudásgyárban három műhelyt itt helyben vezettünk: a Kreatív Foglalkoztató, a Kézműves és a Zenei műhelyeket. A K.O.M.P.-ban is közreműködtünk műhelyvezetőként (Dobkör, Egészséges életmód, Hagyományőrző tehetséggondozás), továbbá témahetek vették igénybe ismét a gyárat nyári helyszínként.


Az ön szervezete milyen fiatalokkal dolgozott, és ők hogy fogadták ezeket a programokat?

A mi műhelyeinkbe járó fiatalok nagy többsége hátrányos helyzetű, és volt köztük több roma fiatal is. A beilleszkedésükkel a program elején akadtak gondok, de a gyerekek a program folyamán egyre jobban érezték magukat, és kezelhetővé váltak. A programok előrehaladásával egyre motiváltabbak lettek.


Milyen volt az iskolákkal való kapcsolattartás, hogyan hasznosultak a műhelyek az iskolákban?

Az iskolák hozzáállása változó volt a program alatt. Negatív és pozitív tapasztalatokkal egyaránt találkoztunk. A vidéki iskola kevésbé bizonyult partnernek a kommunikáció és a műhelymunkák során is, a miskolci iskolák fogadóképesebbek voltak.


Mi Ön szerint a projekt legnagyobb tanulsága?

Az ilyen és ehhez hasonló projektek szükségesek és eredményesek. Láttuk és tapasztaltuk, hogy ezekkel a gyerekekkel csak ilyen rendszeres, ugyanakkor kötetlen módon lehet eredményeket elérni. A fejlődés főleg kiscsoportos foglalkozások esetén tapasztalható.


Terveznek-e további kortárs művészethez kapcsolódó közös programokat a Szépmesterségek Alapítvánnyal, és ha igen, milyeneket?
Természetesen igen. Fontosnak tartjuk a két szervezet közötti partnerséget. A Factory Aréna mint sport- és művészeti olvasztóhely megfelelő helyszín az effajta projektek megvalósítására.

Célunk fenntarthatóvá tenni az eddig megvalósult műhelyeket, és még több lehetőséget biztosítani a fiatalok számára.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése